Co je pro mne na focení to nejdůležitější? Pocit. Pocit z focení. Když se cítím u focení hezky já i žena před objektivem, nemůže to dopadnout špatně.

 

 

Přesvědčila mě o tom reference od Lenky. A o to větší z ní mám radost, že jsem si o ni nemusela říkat. Ono to hezké přijde stejně vždycky samo.

 

Focení s Gábi je pro mě nezapomenutelný zážitek. Hned během prvních pár minut si mě něčím získala. Ano, je kouzelnice, která propojuje profesionalitu fotografky a autenticitu ženy. Byla to nádherná spolupráce, do které mě Gábi vtáhla svým nadšením a know-how a podpořila mě v projevu sebelásky a sebe-laskavosti. Fotky jsou nádherné, živé a autentické, jsem to na nich opravdu já. To bylo mé přání a výsledek dalece předčil má očekávání. Gábi, díky moc.  ❤️

 

Touto referencí ve mně vzbudila Lenka touhu sdílet. Sdílet to, jak to mám. Protože mám poslední dobou pocit, že si můžete myslet, že jsem focení odsunula do pozadí. Ono to tak úplně není. Já už jen nemám potřebu fotit všechno a všechny. Chci fotit ty, co jsou na stejné vlně jako já. Ty, kteří se ke mně dostanou proto, že je zaujmou moje fotky u jejich známých nebo prostě přijdou na můj web a líbí se jim, co vidí a čtou. Ano, tak přesně na takové zákazníky já čekám. A je jedno, zda se ozvou hned, za půl roku nebo za rok. Vědí o mně a když přijde ta pravá chvíle, kdy se cítí být připraveni, prostě se ozvou a vybereme termín.

 

 

Když se  vrátím k Lence, tak na ní bylo kouzelné to, jak mi důvěřovala. Jeden termín jsme kvůli nemoci dětí odložily, ten druhý nám vyšel. Bylo to napínavé do poslední chvíle, neboť byla nehoda u vlaku a Lenka přijela do Prahy se zpožděním. Nikdy nic není náhoda, a tak jsem měla čas prochodit Hlavní nádraží a najít nový podchod na Žižkov, kam mě to od první chvíle táhlo. Sedla jsem si pak v klidu na schody u 7. nástupiště, vytáhla mobil a koukala, co je ve světě a u nás nového.

A nebyla náhoda, že zrovna Lenka tento podchod nemusela hledat, neboť ho díky Ivče, jejíž fotky Lenku za mnou přitáhly, znala. Vše do sebe krásně zapadalo. Přesně tak, jak to má být, když necháte věci plynout a důvěřujete v ten nádherný proces bytí a tvoření.

 

 

Než Lenka přijela, byla jsem se podívat i ve Fantově kavárně. Zaujala mě ta zlatá barva všude kolem. Proto, když jsem se zeptala, v jaké barvě bude její web, mě nepřekvapilo, když řekla, že sytě růžová a zlatá. Jaká náhoda!

 

 

Vždycky vítám, když se zákaznice doma zamyslí a napíše si vše, co jí ve spojení s focením napadne. Lenka měla takový malý tahák, na kterém byla kavárna, příroda, tanec… Do poslední chvíle jsem nevěděla, do jaké přírody nás to zavede. Vyhrál Střelecký ostrov. To milé sdílení životní cesty v tramvaji byl krásný bonus. Z Lenky jsem během té doby, co jsme spolu spolupracovaly, vycítila, že to je neuvěřitelně nadaná žena, která na co sáhne, to jí půjde. Do toho její radost ze života a chuť ukázat svou pravou esenci, byla nakažlivá. A díky tomu jsem mohla zachytit autenticky vše, co se v ní ukrývá.

 

 

Děkuji, Leni, nejen za tvou referenci, ale především za důvěru, spolupráci a autenticitu. O té to všechno je!