„Když fotí žena“

Když jsem začínala fotit se zrcadlovkou, připadalo mi to celé složité a neuchopitelné. Učila jsem se vše formou pokus-omyl. Po čase jsem pochopila, že bez kurzu, kde mi vysvětlí základní pojmy, se neobejdu.

A už tam jsem poznala, jak velký je rozdíl mezi tím, když fotí muž a když žena.

Proto mi přišly kurzy focení pro ženy jako dobrý nápad. Předávám ženám vše, co jsem se za posledních 10 let naučila. Nezacházím zbytečně do podrobností a nemotám jim hlavu technickými pojmy. Hezky „ženskou řečí“ jim ukazuji, jak si fotoaparát nastavit tak, aby pořídily přesně takové fotografie, které si přejí.

Zkracuji jim cestu k dokonalé fotografii a zbavuji je pocitu marnosti, že se to nikdy nenaučí. Ukazuji jim, o čem focení je. Fotit ale pak musí samy.

Stále jim opakuji:

„Nic není dobře a nic není špatně!“

Každá z nás má svůj jedinečný styl a oko. Pravidla kompozice je nutné znát, aby se mohla záměrně porušovat. A také je třeba si uvědomit, že fotku nedělá fotoaparát, ale fotograf. 

Proto vás na kurzech „Když fotí žena“ učím, jak snadno vychytat nastavení fotoaparátu, abyste se pak už mohly soustředit jen na samotné focení.

 

Kurzy focení bývají zpravidla na 5 hodin (Rudná u Prahy). Jsou zaměřeny tematicky nebo určeny přímo pro začínající fotografky. Cena kurzu je 1500,- a termín konání vyhlašuji v dostatečném předstihu. Počet míst je omezen na 6 účastnic.

PLÁNOVANÉ KURZY:

FOTOEXPEDICE 26.07.2019 – 28.07.2019 – Křivoklátsko

Tento kurz je speciální v tom, že bude víkendový a nepovedu ho sama, ale budeme na vás dva – já – žena a muž – Michal Šviga, lektor kurzů focení (portrétní a krajinářský fotograf). Proto je i mimořádně otevřen nejen pro ženy, ale i pro muže. Zde budete mít možnost poznat, jak se liší ženské a mužské vnímání fotografie a na co kladou při focení důraz muži a na co ženy.

Michal vás naučí to, co já ne – focení krajiny (východ a západ slunce). Já vám opět předám vše, co vím, o focení lidí (budeme mít k dispozici krásné modelky a profesionální vizážistku) a zvířat (smečka psů od Honzy Drobného se na vás už těší).

Bližší informace o kurzu naleznete zde: FOTOEXPEDICE.

Již nyní se můžete hlásit (počet míst je omezen na 12 účastníků).

Pokud máte jakékoliv dotazy, můžete mi napsat na e-mail gabriela.pausa@seznam.cz.

Další kurz „Když fotí žena“ plánuji na podzim tohoto roku.