„Když fotí žena“

Když jsem začínala fotit se zrcadlovkou, připadalo mi to celé složité a neuchopitelné. Učila jsem se vše formou pokus-omyl. Po čase jsem pochopila, že bez kurzu, kde mi vysvětlí základní pojmy, se neobejdu.

A už tam jsem poznala, jak velký je rozdíl mezi tím, když fotí muž a když žena.

Proto mi přišly kurzy focení pro ženy jako dobrý nápad. Předávám ženám vše, co jsem se za posledních 10 let naučila. Nezacházím zbytečně do podrobností a nemotám jim hlavu technickými pojmy. Hezky „ženskou řečí“ jim ukazuji, jak si fotoaparát nastavit tak, aby pořídily přesně takové fotografie, které si přejí.

Zkracuji jim cestu k dokonalé fotografii a zbavuji je pocitu marnosti, že se to nikdy nenaučí. Ukazuji jim, o čem focení je. Fotit ale pak musí samy.

Stále jim opakuji:

„Nic není dobře a nic není špatně!“

Každá z nás má svůj jedinečný styl a oko. Pravidla kompozice je nutné znát, aby se mohla záměrně porušovat. A také je třeba si uvědomit, že fotku nedělá fotoaparát, ale fotograf. 

Proto vás na kurzech „Když fotí žena“ učím, jak snadno vychytat nastavení fotoaparátu, abyste se pak už mohly soustředit jen na samotné focení.

 

Kurzy focení bývají zpravidla na 5 hodin (Rudná u Prahy). Jsou zaměřeny tematicky nebo určeny přímo pro začínající fotografky. Cena kurzu je 2 000,- a termín konání vyhlašuji v dostatečném předstihu. Počet míst je omezen na 6 účastnic.

PLÁNOVANÉ KURZY:

FOTOEXPEDICE  

Přihlásit se můžete zde:

 

Pokud máte jakékoliv dotazy, můžete mi napsat na e-mail gabriela.pausa@seznam.cz.

Další kurz „Když fotí žena“ plánuji na podzim tohoto roku.