Moje letitá klientka Veronika mi při jednom ateliérovém focení řekla:

„Gábi, ty jsi taková naše Třeštíková!“

Ano, rodinné focení má kouzlo v tom, že minimálně  jednou za rok vyrazí celá rodina na focení ke Gábi. Všichni vědí, co je čeká a nikdo už neprotestuje.

Často si místo hodiny focení objednávají maminky hodinu a půl, protože se nemohly koukat na uplakané oči svých dětí. Hodina byla prostě málo. A tak je poslední půlhodina čistě v „režii dětí“. Radost je veliká a slzy nikde. Děti mě umí mile překvapit svou kreativitou, když jim dáte dostatečný prostor.

Prvního rodinného focení se většinou bojí tatínkové. A pak to jsou oni, kde se nejvíc baví. A to pak baví mě!

Sama jsem mámou tří dětí a vím, jak důležité pro mě je, mít jednou za čas fotku celé rodiny. Jak mě moje očekávání přivádí do stavu, kdy mám kousek k vybouchnutí, pokud děti nespolupracují.

V takovém případě je lepší to pustit a netlačit. Nechat to vše na mně. Já si vždycky poradím (pokud nefotím vlastní děti).

Ráda říkám:

„Miluji focení dětí, ale né těch vlastních!“

Častokrát odchází rodiče domů s pocitem, že tam nemůže nic použitelného být, ale věřte, že vždycky se tam něco najde!

Přemýšlím, zda bych vám dala radu, kdy je nejlepší věk na focení vašich dětí, abyste ho třeba nepropásli. A nebo kdy je ten nejhorší, abyste se zbytečně nerozčilovali. No, je to asi jedno. Oni mají totiž speciální radar na to, když je pro vás něco fakt důležité a vycítí to.

Ale jedno mám přece jen za těch několik let focení vypozorováno. Nejlepší věk na focení je okolo 7. měsíce věku dítěte. To jsou děti veselé, s radostí pasou koně a ještě nemají takovou tu „separační úzkost“, když se maminka na kousek vzdálí.

Největší „záhul“ je fotit dvouleťáky. Ti mají už svou hlavu a často si nechtějí nechat poradit. V tomto věku to často bývá „kdo z koho“. Další kategorií jsou někteří puberťáci.

Ale stejně je každé dítě originál, takže vás naopak může mile překvapit a nebo prostě nebude mít svůj den. Pamatujte na to, že jsem také matka a že vás a vaše dítě rozhodně nebude nikdo soudit.

Já mám v plánu si vždycky každé focení užít a věřím, že budeme společně na jedné vlně!

Vybrat si můžete z ateliérového nebo exteriérového focení. Cena je 2000,- za hodinu. Pokud si přejete hodinu a půl, aby se mohly vaše děti dostatečně vyřádit, pak je cena 2400,-.

Ateliér fotím v Drahelčicích (Praha západ) a exteriér v okolí svého bydliště – Rudná u Prahy.

Termíny je třeba mít v dostatečném předstihu zarezervované. Rezervaci můžete udělat na e-mailu gabriela.pausa@seznam.cz nebo na tel. čísle 731 173 626.

Těším na vás!