Když jsem před lety začínala fotit, byl Michal Šviga první lektor focení, u kterého jsem si prošla kurzem. Od něj jsem poprvé pochopila to, co pro mě bylo tak nepodstatné a přitom tak důležité. Tu technickou stránku věci. Ten mužský pohled na věc. Vyzkoušela jsem si focení v ateliéru a doporučil mi můj první pevný objektiv.

Od té doby uběhlo hodně vody. Ze zapálené fotografky se stala profesionální fotografka a dokonce jsem se pustila do kurzů focení pro ženy. Michal dál dělal kurzy focení, fotil krajinu a ženské portréty.

 

Když mi od něj přišla zpráva s tím, zda bych nechtěla společně uspořádat víkendový fotokurz, úplně jsem se pro tento nápad nadchla!

A tak vznikla FOTOEXPEDICE na Křivoklátsko, která se uskuteční poslední víkend v červenci 2019.

Vybrali jsme vhodné ubytování a projeli okolí křížem krážem. Oslovili jsme správce chráněného území, který nám na mapě ukázal místa, která stojí za to vidět a hlavně fotit. Vyškrábali jsme se na zříceninu hradu, kde jsem si uměla živě představit, kde nám budou modelky pózovat. Celí ušlapaní jsme se vrátili domů a já si říkala, jak je fajn, že tohle všechno rozdělíme do dvou dnů.

Častokrát mě mrzelo, že účastnicím svého kurzu nemůžu předat třeba znalosti krajinářského focení. Teorii vyčtenou z internetu bych měla, ale praxe mi chybí. Nebo práce se světly v exteriéru. Do toho jsem se nikdy sama nepouštěla. Proto mi spolupráce s Michalem přišla báječná. Budou se učit nejen účastní expedice, ale i já!

Člověk se stále  učí a občas musí vyzkoušet i to, co nefotí. Pak teprve přijde na to, že to je škoda, že to nevyzkoušel dříve a nebo naopak se utvrdí v tom, že tohle není jeho cesta.

A tak se těším na to, jak se skloubí můj způsob focení s tím Michalovým. Jak krásně bude vidět ten ženský a mužský pohled na fotografování. Tahle expedice totiž neni určena jen ženám, ale i mužům!

Budete mít k dispozici profesionální modelky, ale i ty, které focení baví a potřebují „navést“. Je snadné fotit modelky, které vědí, jak si stoupnout a tvářit se, ale daleko větší výzva je vyfotit ženu/dívku, která stojí před fotografem prvně. Seznámíte se s prací vizážistky a uvidíte, co tomu všemu předchází. Jak se krásná tvář promění v ještě krásnější.

Krajináři si přijdnou na své při východu slunce a romatici si vytvoří emotivní portrét při jeho západu.  Ukážeme vám, jak vybrat ideální místo na focení v exteriéru. A čeká vás i speciální úkol, který vám dopředu nebudeme prozrazovat. Věřte, že se u něj budete bavit a ukáže se, jak moc jste kreativní.

Komu bych expedici doporučila?

Všem, kdo rádi fotí, myslí to s focením vážně a chtějí se posunout dál.

Co se naučíte?

Vnímat světlo, vybrat vhodné místo na focení, fotit portréty osob, krajinu a především se zamýšlet nad každým snímkem. Podělíme se s vámi o naše vychytávky, které vám usnadní fotografování a úpravy fotek.

Co s sebou?

Fotoaparát (karta, baterie, nabíječka), objektivy, stativ (ten kdo ho vlastní), notebook (pokud budete chtít stáhnout fotografie a vyzkoušet si úpravy), lahev na pití, pevnou obuv do terénu, vhodné oblečení dle aktuálního počasí.

Do každého kurzu/workshopu dávám vše. Dělím se o to, co znám a co se mi za ty roky při focení osvědčilo. Ráda zůstávám otevřená novým věcem. Nebojím se experimentovat a to učím i ženy, které se zúčastní mých kurzů.

Těším se, že se obohatíme i o Michala vychytávky a společně si celý víkend užijeme!

Kurz se pomalu plní. Tak kdo se k nám ještě přidá?

Přihlásit se můžete zde: FOTOEXPEDICE.