Už jsem tady nebyla tak dlouho, že mám pocit, že bych se vám měla znovu představit.

Takže já jsem Gábi. Je mi zase o pár let více. Bydlím v malém baráčku kousek od Prahy. V Rudné už mě všichni znají. Hlavně na všech místních akcích.

Jednou ročně si střihnu kurz focení „Když fotí žena“. Teď v lednu jsem poprvé přizvala i muže. A bylo to moc fajn. Na kurzech focení předávám vše, co jsem se za všechny ty roky naučila. Podělím se o moje vychytávky, které vám přinesou radost z focení. A o to mi jde především. Proto fotím i já. Není nic hezčího, než mít radost z vlastní tvorby.

Bez čeho se ani letos neobejdu? Bez mého dlouhého skla a portrétního focení. To jsem prostě já. Já fotím i sport na „portrét“. On totiž Sebastián miluje florbal, tak si plním rodinné album a také instagram Sokolu Rudná.

Zůstala jsem i u toho, že pomáhám opuštěným psům najít rychle nový domov tím, že je zachytím přes svůj objektiv a to by bylo, aby se do nich hned někdo nezamiloval! V Knovízi jsem jako doma.

 

Další, na čem si ujíždím, jsou detaily. To je moje focení pro radost. Hlavně u nás doma. Zapojila jsem se do kurzu „Jaro nazeleno“ a rozhodla se, že si doma udělám „fotogenickou“ zahradu. Jde mi to báječně. Zrovna včera jsem nechala v zahradnictví pár tisíc, abyste si mohli ode mne za pár let odnést portrétní fotky v rozkvetlých magnóliích. To bude nádhera!

 

 

A když už jsme u té naší zahrádky, tak neplánovaně mi doma vzniká i venkovní ateliér. Ten jsem si vyzkoušela v prosinci při vánočním minifocení. Takový to mělo úspěch, že z kůlny na nářadí bude teráska, kterou mohu kdykoliv proměnit na fotokoutek.

 

Co se nemění, je nabídka exteriérového focení. Vy už víte, že je třeba si včas zamluvit termín, protože prostě je vás hodně, co se vracíte, a tak jsou často TOP termíny rozebrané i rok dopředu. Občas nás příroda překvapí, jako třeba letos, kdy rozkvetly magnólie o měsíc dříve. Ale žádný problém, i tomu se umím přizpůsobit. Můj stolní kalendář je na změny termínů vcelku zvyklý.

 

 

Za rok si střihnu i několik svateb. Každá svatba je nezapomenutelná. I ty loňské byly. Odnáším si z nich nejen fotky, ale i nové přátele a kromě výslužky i plno zážitků. Už se těším na ty letošní!

A nezapomínám ani na vás, které si plánujete založit nový web nebo potřebujete aktualizovat brandové fotky. To je také moje parketa. Fotím je převážně v Praze, ale teď naposledy jsem jela až do Prostějova, protože to tak prostě mělo být. To bylo pro mne focení s přidanou hodnotou.

 

 

Takže to by byl asi takový souhrn toho, s čím se na mne můžete obrátit. Nebojte se mi napsat (gabriela.pausa@seznam.cz). Ve volných chvílích vám ráda odpovím a domluvíme si termín focení. Od pondělí do pátku chodím do práce, ale úvazek mám zkrácený, takže vždy se najde prostor, který bude vyhovovat mně i vám.

Jediné, co už nenabízím, je ateliérové focení. Bohužel jsem přišla o svůj prostor v zasedací místnosti a nechce se mi hledat nový. Světla si ale nechávám, takže úplně definitivní to také není.

 

 

A zazvonil zvonec a dnešní pohádky je konec. Nejvyšší čas jít spát. A s vámi se budu těšit na viděnou!

 

Gábi

 

PS: A vlastně jsem zapomněla ještě na něco! Vždyť vy mě můžete věnovat i jako dárek! 🙂