Ještě že ty muže máme!

Měla bych začít balit na dovolenou, ale místo toho usedám k PC a píši tento článek.

Jsem ještě stále plna dojmů z dnešního kurzu focení s názvem – Když fotí žena.

Doposud jsem dělala klasické fotokurzy pro začínající fotografky. Vysvětlovala jim hlavně základní pojmy a kompoziční pravidla. Ten dnešní jsem ale uchopila úplně jinak. Dala jsem prostor celé skupině a nechala kurz plynout v jejich režii. Řídila se tím, co je zajímalo a co zrovna pro ně bylo to podstatné.

Nechala jsem je osahat si mé objektivy a vyzkoušet si ten rozdíl při focení. Ukázala jim, jak si nastavuji fotoaparát a vysvětlila, proč to tak mám. Opět jsem viděla tu radost a úlevu, že to vlastně vůbec není složité.

Ano, my ženy prostě nevyhledáváme složitosti, nečteme návody a víc než technická stránka věci je pro nás důležitá výsledná fotografie, která něco sděluje.  Ale i tak tušíme, že vědět, jak nastavit fotoaparát je prostě třeba.

Jsem tak ráda, že se mi podařilo napsat svůj e-book Když fotí žena, protože je v něm vše hezky pohromadě a mohla jsem ho věnovat účastnicím kurzu. Nemusely jsme se zdržovat podrobným vysvětlováním odborných termínů. Můžou si to teď hezky v klidu pročíst po večerech a pochopit víc souvislostí.

To samé můj bonusový materiál – úpravy fotografií v programu Photoscape, který je součástí e-booku, jim usnadní cestu k vlastní tvorbě a radosti z focení. Proč se nepodělit o to, co mně samotné usnadnilo práci. Co já sama oceňuji při focení a úpravě fotografií nejvíc. Je to právě ta jednoduchost a rychlost. Ta intuitivní práce s programem. Proto ho neopouštím a stále s ním ráda pracuji, i když už mám dva roky Lightroom.

Už dlouho věřím, že nic není náhoda. Že když děláte svou práci srdcem, je to znát a přitáhnete tím k sobě osoby na stejné vlně. Dnes tomu nebylo jinak.

Už můj e-book zdarma  „5 znamení, že jste srdcem fotografka“ mi takhle přihrál jednu z účastnic dnešního kurzu. Pavlu, která vážila cestu až z Orlických hor.

Už samotné cestování pro ni byla výzva. Když jsem sledovala na FB a instagramu, jak fotí se zapůjčeným zrcadlem a co umí kouzelného vytvořit, těšila jsem se, až ji poznám osobně. Takový cit pro fotografii jsem už dlouho u nikoho neviděla.

A když mi řekla, že její muž prodal dvě krávy, aby jí mohl splnit sen a koupit novou zrcadlovku s objektivem, dojala jsem se. Co vám budu povídat! Ti chlapi prostě vědí… Jako by cítili, že tohle pro svůj život potřebujeme a když se budeme kreativně realizovat, mít ty chvíle samy pro sebe, bude život s námi ještě hezčí!

Za tohle jsem i já svému muži vděčná. Za jeho podporu. Za čas, který mám sama pro sebe, za chvíle tady a teď s foťákem v ruce.

Miluji focení a ukazuji cestu, jak pomocí FOTOGRAFIÍ psát příběh vašeho života, který budou chtít všichni číst...Já a moje cesta >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.