Je čas jít dál

Dnes mi je 38 let. Když bylo 38 mé mamince, stěhovala jsem se z domova a začala se starat sama o sebe. Bylo mi krásných 19 let a vše bylo přede mnou. Zvolila jsem si cestu zodpovědnosti. Nezažila jsem takové to bezstarostné mládí, když si jen užíváte života a nemusíte nic. Rovnou jsem se starala o byt, přítele a psa, studovala vysokou školu a chodila do práce.

Uplynulo 19 let. Já se stihla vdát, porodit dvě dcery, rozvést, být sama, dospět, převzít zodpovědnost za sebe a své děti, znovu se vdát a porodit syna.

Jsem vděčná, že jsem ve svém životě už tak daleko, že si můžu dovolit vyjádřit to, co cítím, že jsem našla svůj talent a poslání. Že mi došlo, že můžu dělat cokoliv, co mě baví a naplňuje a když to bude s láskou, bude to mít vždycky úspěch.

Také mi došlo, že nemusím nikomu nic dokazovat a být nejlepší. Že mě mí blízcí nebudou mít o to raději. Že se nemusím hnát za něčím a stále na sebe nabalovat další a další zodpovědnost. Ta úleva, když mi došlo, že můžu být také jednou ta, která podporuje toho druhého a sama si dá PAUZU.

Když jsem šla do kurzu PZP a zakládala si tyto stránky, měla jsem určitá očekávání. Byla jsem plna elánu a chutě něco dokázat. Ukázat světu, jak jsem skvělá a ukázat svým blízkým, co ve mně je. Dala jsem do toho všechno a měla úžasnou podporu od rodiny.

Splnila jsem všechny úkoly, zapojila se do plážové výzvy a měla mít ze sebe dobrý pocit. Ten se ale nedostavil. Postupně mi začalo docházet, že tohle není moje cesta. Že to, co je skvělé pro jednoho, nemusí být skvělé pro druhé. Že psát blog podle pravidel není to, co mě baví. A já, holka naučená poslouchat a plnit úkoly, jsem začala trpět.

Něco se změnilo s příchodem nového roku. A já se rozhodla v tom nepokračovat.

Zpětně vidím, co vše mi kurz PZP dal, jak jsem se díky němu posunula a ukázala se mi cesta, kterou se chci dát. Potřebuji být s lidmi v kontaktu, komunikovat s nimi a dostávat zpětnou vazbu. Potřebuji cítit, že má práce má smysl a pomáhá.

Ráda bych zůstala u focení na web a pořádání kurzů pro ženy s názvem Když fotí žena. Neuvěřitelně mě to naplňuje a posouvá. Co platilo loni, letos už je jinak. A já chci dál podporovat ženy, které se rozhodnou tvořit a najít si čas samy na sebe. S radostí jim budu předávat vše, co jsem se za ty roky naučila a ještě něco navíc. Můj pohled na svět.

Ještě pár dní bude možnost si stáhnout e-book zdarma 5 znamení, že jste srdcem fotografka nebo můj e-book o focení Když fotí žena. Pak už bude jen k dispozici pro účastnice mých kurzů jako dárek.

Pokud si přejete být nadále v kontaktu se mnou, můžete si mě přidat do přátel na FB nebo dát like mým FB stránkám Gabriela Pausa Foto nebo Když fotí žena. A nebo sledovat můj nový blog Gabriela Pausa, který nebude jen o focení, ale o tom, co zrovna prožívám. Budu se na vás moc těšit!

Buďte šťastné, plňte si své sny a nebojte se dělat, co vás baví! Pokud to budete dělat s láskou, má to vždycky smysl a cesta se vám otevře…

 

 

Miluji focení a ukazuji cestu, jak pomocí FOTOGRAFIÍ psát příběh vašeho života, který budou chtít všichni číst...Já a moje cesta >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.